V dnešní době můžeme na internetu najít spousty videí, článků, příspěvků a prostě obecně názorů, které se týkají fitness.
Nejspíš každý se inspiruje někým jiným, někým, kdo například cvičí už delší dobu a jde to na něm vidět.
Ale tady začíná základní kámen úrazu, když ten člověk vypadá dobře, znamená to nutně, že má pravdu? Znamená to, že to co ukazuje, je správně?
Odpověď na tuhle otázku je bohužel záporná a pravda je taková, že spousta lidí na internetu šíří naprosté lži, které mají akorát marketingový záměr.
Tyto lidi už však častokrát nezajímá, jaký to bude mít následek na ostatní.
Jako příkladem si můžeme vzít extrémy, jako jsou například výzvy na třicet dní, ty, kteří vidí větší smysl ve váze než v technice a tak dále.
Obecně bych vám doporučil neřídit se příliš profesionálním sportovcem, který to dělá pro to, aby byl v dané věci nejlepší. Pokud ale vy nechcete být profesionální kulturista nebo strongman, tak vám to může spíše ublížit než pomoct.
Ovšem najdou se i výjimky, které se začnou zajímat i o zdravotní stránku, jako příklad bych si zde dovolil uvést @lukasroubik .
Týká se to ale i zdaleka menších věcí jako ignorace pravděpodobných svalových dysbalancí, či prostě špatné techniky obecně.
Pokud čerpáte informace z nějakého zdroje, je dobré si nejdřív prověřit, jak je tento zdroj kvalitní. Velmi důležitý fakt je, že ani sledovanost a počet liků neznamená, že má člověk pravdu. Proto je nejlepší se nejdřív zeptat i někoho jiného na názor, než to samy začnete praktikovat.
Zeptejte se člověka, proč to tak je. Každý kdo ví, o čem mluví, si to také dokáže zdůvodnit a řekne vám rozumné argumenty.
Na internetu najdete i spoustu lidí, kteří chtějí ostatním pomáhat a rádi vám dají radu nebo názor i zcela zdarma.
Pokud chcete myslet i na svoje zdraví jak nyní, tak v budoucnu, doporučil bych vám se tímto řídit.
Pokud vás článek zaujal, sdílejte ho, ať ho vidí co nejvíce lidí.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy či zájem o spolupráci, neváhejte nám napsat!
Commentaires